Ostina > Blog > Wysyłka paczki z Niemiec do Polski: Jakiego kuriera wybrać?

Data publikacji: 21 czerwca, 2023

Wysyłka paczki z Niemiec do Polski: Jakiego kuriera wybrać?

Kategoria: Niemcy

Ocena czytelników: 5

paczka z niemiec

Wysyłka paczek międzynarodowych jest dzisiaj nieodłączną częścią naszego globalnego społeczeństwa. Jakość usług kurierskich odgrywa kluczową rolę w tym procesie.

W tym artykule skupimy się na jednym kierunku wysyłki – z Niemiec do Polski. Wyjaśnimy, jak wysłać paczkę do tego kraju szybko, bezpiecznie i wygodnie. Odkryjemy najważniejsze aspekty procesu, porady dotyczące wyboru odpowiedniego kuriera oraz sposoby na oszczędność i minimalizację ryzyka straty lub uszkodzenia przesyłki.

paczka z niemiec

Paczka z Niemiec do Polski

Przyjrzyjmy się najpopularniejszym firmom kurierskim w Niemczech, cenom za usługi oraz wymaganiom, jakie trzeba spełniać, by prawidłowo wysłać paczkę.

Najpopularniejsze firmy kurierskie w Niemczech

Niemcy najczęściej korzystają z usług firm DPD, GSL, UPS i DHL. Wycena zależy oczywiście od rozmiarów i wagi przesyłki. Poniżej podajemy wytyczne dotyczące maksymalnych wymiarów u każdego przewoźnika:

DPD – 31,5 kg, 300 cm (obwód podstawy + wysokość)
GLS – 30 kg, 300 cm (obwód podstawy + wysokość)
UPS – 70 kg, przy czym paczka powyżej 32 kg uznawana jest za przesyłkę niestandardową, co wymaga dokonania dodatkowej opłaty podczas składania zamówienia, 400 cm (obwód podstawy + wysokość)

Obliczanie obwodu może niektórym nastręczać trudności. Na szczęście każdy przewoźnik na swojej stronie internetowej umożliwia obliczenie wymiarów za pomocą algorytmu, który oblicza dane po wypełnieniu formularza.

Jak już wspomnieliśmy, ceny różnią się w zależności od gabarytów paczki. Poniżej przedstawiamy ceny* wysyłki o wadze 20 kg i wymiarach 20x30x40 cm:
• DPD – 86,39 zł
• GLS – 144,99 zł
• UPS – 119,29 zł

*Ceny z dnia 21.06.2023

Standardowy czas wysyłki u wyżej wymienionych przewoźników wynosi od dwóch do trzech dni roboczych.

paczka niemcy - polska (1)

Lider wśród kurierów: Deutsche Post (DHL)

Zdecydowanie najpopularniejszym przewoźnikiem w Niemczech jest DHL, będący częścią przedsiębiorstwa Deutsche Post AG. Nie jest to jednak najtańsza opcja dla Polaków: za dwudziestokilogramową paczkę zapłacimy 31,99 euro (ok. 138 zł).

Istnieją na szczęście strony internetowe, np. przesylarka.pl, które umożliwiają nieco tańszą wysyłkę: DPD – 19,99 euro (ok. 88 zł), UPS – 27,79 euro (ok. 123 zł), GLS – 27,89 euro (ok. 124 zł).

*Ceny z dnia 21.06.2023

Aby wysłać paczkę w usłudze Deutsche Post, musisz ją dostarczyć do placówki lub zamówić kuriera pod wskazany adres, który pobiera za przyjazd dodatkową opłatę. Tańszą i wygodniejszą opcją będzie skorzystanie z serwisu przesylarka.pl: zamawiasz kuriera w 3 minuty i płacisz za niego w najwygodniejszy dla Ciebie sposób (przelewem, kartą, paypalem lub Blikiem w walucie PLN, €, GBP).

Kuriera DPD (Niemcy – Polska) zamówisz klikając w ten link: https://my.dpd.de/sending/sendparcel.aspx

Najtańszy przewoźnik w Niemczech

Najkorzystniejszą możliwością wysyłki dla Polaków jest kurier DPD – paczka do 30 kilogramów nie powinna kosztować więcej niż 88 zł. Nie musisz mieć drukarki, by nakleić na przesyłkę list przewozowy – jeśli wyślesz paczkę za pomocą serwisu przesyłarka.pl, kurier przyjedzie z gotową etykietą.

Jak bezpiecznie zapakować paczkę?

Wysyłka paczek międzynarodowych to nie tylko wybór odpowiedniego kuriera, ale także zapewnienie bezpiecznego pakowania przesyłki. Wybór odpowiedniego opakowania to pierwszy krok w zapewnieniu bezpieczeństwa paczki. Jeśli wysyłasz delikatne przedmioty, takie jak szkło czy porcelana, zdecyduj się na mocne pudełko, które zapewni odpowiednią ochronę.

Wnętrze paczki powinno być starannie zabezpieczone, aby zapobiec przemieszczaniu się przedmiotów w trakcie transportu. Wykorzystaj materiały wypełniające, takie jak styropianowe lub piankowe kuleczki, folia bąbelkowa, gazety czy ręczniki papierowe.

Oczywiście przed wysyłką musisz mieć na względzie przedmioty zabronione. Zaliczamy do nich:

• Substancje niebezpieczne: Wysyłka materiałów wybuchowych, łatwopalnych, toksycznych, radioaktywnych, czy też substancji chemicznych jest surowo zabroniona.

• Przedmioty nielegalne: Wysyłka narkotyków, broni palnej, materiałów pornograficznych, materiałów propagujących nienawiść, a także innych przedmiotów nielegalnych jest całkowicie zabroniona.

• Produkty żywnościowe i rośliny: Niektóre produkty żywnościowe, takie jak mięso, owoce, warzywa czy produkty mleczne, mogą podlegać ograniczeniom lub wymagać specjalnych zezwoleń sanitarnych. Podobnie, wysyłka roślin, nasion czy kwiatów może wymagać specjalnego pozwolenia fitosanitarnego.

• Przedmioty łamliwe: Przedmioty o dużej wartości lub delikatne, takie jak szkło, porcelana, antyki, elektronika czy instrumenty muzyczne, mogą podlegać ograniczeniom lub wymagać specjalnego zabezpieczenia i oznaczenia.

• Przedmioty żywe: Wysyłka zwierząt żywych, w tym także zwierząt domowych, jest surowo regulowana i wymaga specjalnych zezwoleń oraz procedur.

paczki niemcy - polska

Słownik: Paczka do Polski

wysyłka – der Versand (dɛr vɛr’zant)
paczka – das Paket (das 'pakɛt)
szybko – schnell (ʃnɛl)
bezpiecznie – sicher (ziçɐ)
wygodnie – bequem (bə’kvɛm)
kurier – der Kurier (dɛr ku’riːɐ)
przesyłka – die Sendung (diː 'zɛndʊŋ)
adres – die Adresse (diː 'adrɛsə)
odbiorca – der Empfänger (dɛr ɛmp’fɛŋɐ)
nadawca – der Absender (dɛr 'apzɛndɐ)
usługa doręczenia – der Zustelldienst (dɛr 'tsʊʃtɛldiːnst)
koszt wysyłki – die Versandkosten (diː 'fɛr’zantkɔstən)
numer śledzenia – die Sendungsverfolgungsnummer (diː 'zɛndʊŋsfɛɐ’folgʊŋsnʊmɐ)
czas dostawy – die Lieferzeit (diː 'liːfɐtsait)
opakowanie – die Verpackung (diː fɛɐ’pakʊŋ)
płatność – die Zahlung (diː 'tsaːlʊŋ)
magazyn – das Lager (das 'laːgɐ)
ubezpieczenie – die Versicherung (diː fɛɐ’ziçərʊŋ)

 

Czy pracując w Niemczech korzystałaś/eś z usług kuriera (Niemcy – Polska)? Jeśli tak podziel się swoimi doświadczeniami zostawiając komentarz poniżej 🙂

 

Źródła:

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje paczka z Niemiec do Polski?

Najtańszą opcją jest kurier DPD – paczka do 30 kilogramów nie powinna kosztować więcej niż 88 zł.  Kuriera DPD (Niemcy – Polska) zamówisz klikając w ten link: https://my.dpd.de/sending/sendparcel.aspx

Ile idzie paczka z Niemiec do Polski?

To zależy od przewoźnika, ale standardowo paczka wysłana z Niemiec powinna dotrzeć do Polski po dwóch lub trzech dniach roboczych.

Copywriterka z j. niemieckim

Kasia Chroma

Jestem copywriterką, która z przyjemnością tworzy treści w języku polskim i niemieckim. Przede wszystkim piszę teksty na strony zewnętrzne i blogi dotyczące branży opiekuńczej. Od niedawna tworzę też lekcje w języku niemieckim, które są adresowane do opiekunek osób starszych.

Oceń artykuł

Przygotowania do wyjazdu poznaj cenne wskazówki

Średnia ocen użytkowników: 5 / 5. na podstawie liczby głosów: 1

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij go na facebooku

Komentarze

  1. Jadwiga pisze:

    Bardzo pomocne 😃

Podziel się swoją opinią

Octoberfest festiwal piwa w niemczech

Oktoberfest: tradycja, kultura i historia Święta Piwa w Niemczech

Oktoberfest to coroczne wydarzenie, które przykuwa uwagę milionów ludzi z całego świata. Dowiedz się więcej

Dzień reformacji niemiec

Święto Zjednoczenia Niemiec • historia i współczesne znaczenie

Święto Zjednoczenia Niemiec, obchodzone 3 października, jest wyjątkowym dniem w kalendarzu tego kraju. Co warto wiedzieć o tym dniu?