Witaj na blogu Ostina

Praca w opiece osób starszych w Niemczech wymaga określonych umiejętności.
Publikujemy artykuły przydatne w pracy każdej Opiekunki i Opiekuna osoby starszej.

 

 

 

Blog dla Opiekunek i Opiekunów osób starszych z j. niemieckim

Kategoria:

Jak zachować sprawność? Zajęcia ruchowe dla seniorów

Badania wskazują, że w ostatnim pięćdziesięcioleciu nastąpiło znaczne wydłużenie życia. Zajęcia ruchowe pomagają w zachowaniu sprawności i mobilności przez długi czas. Przeczytaj artykuł i poznaj propozycje zajęć i zabaw ruchowych dla seniorów.

Pierwszy dzień pracy opiekunki – to warto wiedzieć

Jak wygląda pierwszy dzień pracy opiekunki osób starszych w Niemczech? Jak dobrze zaprezentować się i zbudować relacje z podopiecznym i rodziną.

Zajęcia kreatywne dla seniorów – korzystne dla ciała i ducha

Przykładowe zajęcia kreatywne dla seniorów. Jak kreatywnie spędzić czas z osobą starszą. Zobacz Top 10 niebanalnych pomysłów.

Praca w Niemczech do opieki bez pośredników – zalety i wady

Opiekunka może zorganizować pracę w opiece bez pośredników lub skorzystać z usług agencji opiekuńczej. Przed podjęciem pracy w opiece osób starszych warto poznać, co proponują nam obie opcje. Dzięki temu możesz zdecydować co jest dla Ciebie najlepsze. W artykule podpowiemy Ci jak zapewnić sobie najważniejszą rzecz na zleceniu - bezpieczeństwo.

Śmierć podopiecznego w Niemczech – Co zrobić jako opiekunka?

Opiekunki osób starszych w swojej codziennej pracy stykają się z całym mnóstwem trudnych emocji. Jednak jedną ze szczególnie dotkliwych i smutnych chwil jest śmierć podopiecznego. W naszym artykule znajdziesz instrukcje jak postępować w chwili śmierci podopiecznego.

Wyjazd opiekunki – Przygotowania

Przygotowania do wyjazdu to bardzo ważny element pracy jako opiekunka osób starszych. Aby Twoja podróż do pracy w Niemczech przebiegła bezproblemowo, zapoznaj się z poniższym tekstem! Koordynatorki Ostiny – zawsze służą pomocą!