Kategoria: Praca w opiece
Ocena czytelników: 4.5
Przygotowania do wyjazdu to niezwykle ważny element pracy w opiece osób starszych. Dobre przygotowanie do podróży i pobytu w Niemczech zapewnia opiekunce seniora spokój i komfort.
Szczególnie ważne jest to podczas pierwszego wyjazdu. Często bywa on stresujący dla nowych opiekunek. Znajdujemy się w innym kraju i obcym domu.
W ekscytacji łatwo zapomnieć o rzeczach, które na zleceniu mogą okazać się niezbędne.
Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak zorganizować wyjazd do pracy w opiece. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu będziesz czuć się pewnie i zminimalizujesz ryzyko stresujących sytuacji.
Przygotowaliśmy listę na wyjazd do pobrania w formacie PDF. Wydrukuj i zabierz ze sobą na wyjazd. Lista na wyjazd opiekunki osób starszych do Niemiec
Pracując z Ostiną opiekunka osób starszych nie ponosi żadnych kosztów zlecenia. Wyjeżdżając do pracy masz zapewnione bezpłatne zamieszkanie, wyżywienie oraz obustronny transport.
Należy jednak zabrać ze sobą dokumenty i prywatny bagaż. Do bagażu najlepiej wziąć niezbędne rzeczy. Ważne są także akcesoria, które umilą Ci czas wolny i ułatwią kontakt z bliskimi.
Przygotowaliśmy dla Ciebie listę, które znacznie ułatwi przygotowania do wyjazdu. Na zlecenie opiekunka osób starszych powinna zabrać:
Praca opiekunki seniora to wymagające i angażujące zajęcie. Przebywanie z często schorowanym seniorem nie jest łatwe, dlatego czas wolny warto przeznaczyć na relaks.
Przygotowując się do wyjazdu zwróć szczególną uwagę na rzeczy dzięki którym zyskasz możliwość odpoczynku od pracy. Może jest to szydełkowanie? Lub uwielbiasz słuchać muzyki?
Dbanie o Twój komfort pozwoli nabrać Ci energii i sił do opieki nad osobą starszą.
W razie nieprzewidzianych sytuacji warto mieć zapisane w pamięci telefonu kilka najważniejszych numerów. Ten sposób zapewni Ci komfort. Unikniesz szukania w panice numeru telefonu w internecie i uzyskasz szybką pomoc. Jakie numery kontaktowe są ważne podczas wyjazdu?
Bardzo ważne jest legalne podjęcie pracy. Współpracując z agencją opieki podczas wyjazdu masz do dyspozycji koordynatora zlecenia. Dzięki temu rozwiązaniu zawsze otrzymasz natychmiastową pomoc.
Bardzo ważna jest także umowa. Opiekunka osób starszych pracująca „na czarno” narażona jest na poważne konsekwencje.
Praca bez umowy w Niemczech może wiązać się z wysokimi karami pieniężnymi. Może to być też zakaz pracy w Niemczech lub nawet wydalenie z kraju. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i wyjeżdżaj jedynie z renomowanymi pracodawcami.
Oprócz dobrze spakowanej walizki jest kilka innych rzeczy, które pomogą Ci poczuć się swobodnie w Niemczech. Wyjeżdżając do nowego domu warto zapoznać się z kulturą i historią miejsca zamieszkania seniora.
Poznając region i okolicę poczujesz się dużo pewniej. Zdobędziesz również tematy do rozmowy z osobą starszą i jej rodziną. To jeden z tematów, które pomagają szybko przełamać pierwsze lody. Zdobytą wiedzę możesz wykorzystać także zwiedzając najbliższą okolicę.
W czasie wolnym dobrze jest odpocząć od opieki nad seniorem spacerując i przebywając na świeżym powietrzu. Dzięki temu zachowujemy siłę, aby nieść potrzebną seniorowi pomoc.
Drugim ważnym aspektem do sprawdzenia jest przeanalizowanie stanu zdrowotnego osoby starszej. Zapoznaj się z chorobami wieku starczego na które cierpi podopieczny/a. Dzięki temu poczujesz się dużo pewniej i będziesz w stanie otoczyć osobę starszą odpowiednią opieką. Przypomnienie sobie charakterystycznych dla danego schorzenia objawów ułatwi Ci codzienną pracę w opiece.
Pamiętaj także, aby zadbać o swoje miejsce zamieszkania. Przed wyjazdem do pracy warto upewnić się, że w naszym domu również wszystko będzie bezpieczne. Zadbaj o osobę, która podleje Ci kwiatki, opłaci rachunki czy zajmie się zwierzętami.
Oprócz przygotowania bagażu opiekunka osób starszych powinna zainwestować w naukę języka niemieckiego. Dobra znajomość języka niemieckiego nie jest wymogiem koniecznym, ale działa na korzyść opiekuna seniora. Po drugie znajomość języka pozwala na swobodniejszą, mniej stresującą komunikację, wyrażanie potrzeb oraz, co najważniejsze, emocji.
Znajomość języka obcego znacznie ułatwi pracę z seniorem i pozwoli na nawiązanie głębszych relacji. Oprócz tego, dobrym pomysłem będzie zabranie ze sobą słowniczka lub notesu z przydatnymi zwrotami i słówkami. Podsumowując, zapewnij sobie dobre zaplecze dydaktyczne – każda pomoc językowa przyda się podczas wyjazdu!
Sprawdź lekcję 1: Przywitanie i przedstawianie się po niemiecku
Przyjmując ofertę pracy musimy mieć świadomość, że następne tygodnie spędzimy u osób starszych i wymagających pomocy. Warto zabrać nie tylko rzeczy pierwszej potrzeby.
Ważne są również takie, które stanowią pomoc w zachowaniu naszego komfortu psychicznego. Dobrym rozwiązaniem jest zrobienie sobie listy rzeczy, które chcesz sprawdzić lub zabrać ze sobą. Dzięki temu nie pominiesz żadnego kroku, a porządne przygotowanie zapewni Ci spokój i komfort.
Poszukujesz dobrego zlecenia w Niemczech? Sprawdź nasze oferty pracy w opiece i skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci w znalezieniu oferty odpowiadającej na Twoje potrzeby.
Przedstawienie i opieka:
Dom seniora:
Zapisz w telefonie kilka numerów, które pomogą Ci w awaryjnej sytuacji. Opiekunki osób starszych powinny mieć numer do: rodziny podopiecznego, koordynatora wyjazdu i agencji opiekuńczej. Kontakt do Ostina Opieka: 58 739 53 35. Warto zapisać też ogólny numer alarmowy obowiązujący w Niemczech: 112.
Rzeczy niezbędne na wyjeździe to: dowód osobisty, umowa z agencją, numer polisy ubezpieczeniowej. Przydatne będą także rzeczy, które zapewnią opiekunce komfort w nowym miejscu pracy. Warto zabrać ze sobą: telefon komórkowy, odzież i rzeczy, które zapewnią opiekunce rozrywkę w czasie wolnym.
Dzisiaj skupimy się na kluczowych aspektach, na które warto zwrócić uwagę podczas poszukiwania agencji dla opiekunek osób starszych. Oto dlaczego warto pracować z Ostina Opieka :)
W Ostina Opieka doskonale wiemy jak wymagająca i angażująca jest praca Opiekunki osób starszych. Przygotowaliśmy dla Was artykuł, który pokaże również perspektywę drugiej strony - czyli Koordynatora Opiekunek osób starszych. Na pytania odpowie Judyta Lipka - Starszy Specjalista ds. Rekrutacji. Zapraszamy!
Jesteście cudwoni!
Dziękujemy Pani Grażyno 🙂
Bardzo przydatny artykuł
dziękujemy 🙂